Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfa’daki hastanede tatbikat!

Harran Üniversitesi Hastanesinde acil durum kod işleyişlerini daha iyi hale getirmek amacıyla tatbikat gerçekleştirilirken, hastane personeli yapılan tatbikatları başarıyla tamamladı.

Harran Üniversitesi Hastanesinde acil

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesinde vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için çeşitli eğitimler ve tatbikatlar gerçekleştiriliyor.

Hastanede acil durum kod işleyişinin daha iyi hale getirilmesi ve tespit edilen uygunsuzluklara en hızlı şekilde müdahale edilip iyileştirmeler yapılması amacıyla acil durum kod tatbikatları gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti sunma hedefiyle yaşanabilecek olası sorunlara karşı hızlı bir şekilde tedbir almak için tatbikatlar yaptıklarını ifade etti.

Kırhan şunları belirtti:

“Hastanemizde Beyaz Kod, Mavi Kod  ve Pembe  Kod  işleyişlerini daha iyi hale getirmek, tespit edilen uygunsuzluklara yönelik gerekli iyileştirmeleri yapabilmek  ve daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için tatbikat düzenledik. Sağlıkta kalite standartları gereği yılda en az bir kez yapılması zorunlu olan Acil Durum Kod tatbikatı gerçekleşmiştir. Bu tatbikatlardaki amaç ve hedeflerimiz;

Acil Durum Kod Prosedürün uygulanabilirliğini denemek,

Acil Durum Kod sisteminin çalışırlığını denemek,

Uygulamadaki yanlışları düzeltmek ve eksiklikleri tamamlamak,

Acil Durum Kod konusunda eksiklikleri belirlemek ve bu eksiklikleri tamamlama çalışmalarını başlatmaktır.”

 

Kırhan, yapılan üç tatbikatın da personelin özverili çalışmaları ve daha önce verilen kodlar eğitiminin sayesinde başarıyla tamamlandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür edip tatbikatların belirli aralıklarla devam edeceğini sözlerine ekledi.