Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Urfalı Yönetmen Yılmaz Güney’i eleştirmişti! Aileden yanıt geldi!

Şanlıurfalı Yönetmen Yılmaz Güney’e yönelik eleştirilerde bulunan oyuncu Farah Zeynep Abdullah’a, Güney’in ailesinden yanıt geldi.

Şanlıurfalı Yönetmen Yılmaz Güney’e

Geçtiğimiz günlerde oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın Yeşilçam’ın ‘Çirkin Kralı’ olarak nitelendirilen Şanlıurfa ünlü yönetmen ve sinema oyuncusu Yılmaz Güney’e yönelik sözlerine Güney ailesinden yanıt geldi.

Yılmaz Güney’i “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” diye tanımlayan Abdullah, Güney ailesi avukatları aracılığıyla yanıt verdi.

‘SAMİMİYETSİZ BİR ALKIŞ ALMA HEZEYANI’

Karalamaların devam etmesi durumunda tüm hukuki yollara başvurulacağı belirtilen açıklamada, “Toplumda şiddet sarmalının sona ermesi hususunda samimi gayretlerin, kendini bu başlıklarda eleştirmiş, toplumun dönüşmesi ve değişmesi umudunun sembolü olmuş bir sanatçıyı karalamak, hatırasını aşağılamak ve ailesinin kişilik haklarını ihlal etmek en nazik ifade ile hadsizliktir.

Bugün Türkiye’de; kolluğun, iktidarın, kolladıklarının ve cezasızlık politikalarına, kadınlara, Kürtlere, işçilere, devrimci güçlere, LGBTİ+’lara yönelen sistematik saldırılara karşı ses çıkaramayan yeni dönem sanatçılarının hatırası milyonlara barış ve umudu çağrıştıran Yılmaz Güney’i hedef koymasını, manipülasyona maruz kalan milyonlara göz kırpan samimiyetsiz bir alkış alma hezeyanı olarak görmekteyiz. Tarihi bilinçsizliğin kötülükle sarmalandığı fikirsiz olma durumunu görüyor ve söz sahipleri adına oportünizmin geldiği noktayı kamuoyunun takdirine sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.