Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Şıldak’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Tebrik Mesajı

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak,

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Aziz Türk milletinin köklü tarihi boyunca elde ettiği büyük zaferlerden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümüne erişmenin haklı gururunu, millet olarak hep birlikte yaşıyoruz” diyen Vali Şıldak mesajında, şunları ifade etti:

               

“Makineli tüfeklere karşı kılıcın, zorbalığa karşı vatan aşkının galip geldiği bu muharebe; her türlü imkânsızlığa rağmen Türk milletinin kesin zaferiyle sonuçlanmıştır. Türklerin, Bizans’ı yenerek Anadolu’yu yurt edindikleri tarih olan 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’nden asırlar sonra; 26 Ağustos 1922 tarihinde başlatılan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanması, bu aziz toprakların ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını herkese göstermiştir.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman Türk ordusunun, 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde kazandığı büyük zafer, milletimizin istiklal aşkını tüm dünyaya ilan edişinin unutulmaz bir sembolü olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temellerinin atıldığı, istiklal ve bağımsızlık mücadelesinin başarıyla taçlandığı 30 Ağustos tarihi; vatanımızın bölünmez bütünlüğünün ne pahasına olursa olsun korunacağının miladıdır.

                Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde kazanılan zaferin yıl dönümünü kutlarken, ecdadımızın bizlere emanet bıraktığı kadim değerleri daha yüceltmek ve ülkemizi her alanda daha müreffeh yarınlara ulaştırmak için durmaksızın çalışacağımızı ifade etmek istiyorum.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Taarruz için “Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.” demiştir. Bizler de böyle aziz bir milletin evladı olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Bu onurun bizlere yüklediği azim ve istikrarla, ülkemiz ve milletimiz için çabalamaktan asla vazgeçmeyeceğimizi belirtiyor; aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere; bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

                30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun!”