Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vergi rekortmeni olmuştu! Hukukçu Gönenç Gürkaynak, Şanlıurfa’ya geliyor!

Hukuk danışmanlığı ve temsil faaliyetleri alanında hizmet veren Avukat Gönenç Gürkaynak, yakında Şanlıurfa’ya geleceğini duyurdu.

Hukuk danışmanlığı ve temsil

Twitter’ın avukatı, Google’ın ise temsilcisi olmakla bilinen Hukukçu Gönenç Gürkaynak, yakında Şanlıurfa’ya geleceğini duyurdu.

Ünlü gurme ve yemek eleştirmeni Vedat Milor’un “Sevgili Urfalılar… Yerliler olarak Urfa’daki favori kebapçılarınız neler?” şeklindeki paylaşımını alıntılayan Gürkaynak, “Bu soruya cevaplar bana da yarar. Pek yakında, Şanlıurfa Barosu’nun davetiyle, stajyerler ve genç avukatlarla sohbet etmek ve benimle gelirse sayın baro başkanımızla Haliliye Göktepe’deki okulumuzu ziyaret edip onları hukuka ve hukukçuluğa özendirmek üzere Şanlıurfa’da olacağım” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Daha sonra tekrar bir paylaşım yapan Gürkaynak, “Şanlıurfa’dayken kebap yemek üzere gitmem gereken yer Durak Kebap (Köse’nin Yeri) diye anladım. İtirazı olan var mı?” ifadelerini kullandı.

GÜRKAYNAK KİMDİR?

Gönenç Gürkaynak, 55 hukukçunun çalıştığı ELİG Lokmanhekim Gürkaynak Ortak Avukat Bürosunun kurucu ortağıdır. Gürkaynak, aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisidir. Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Gürkaynak, 2018 yılında Türkiye’deki vergi rekortmenleri listesine 9. sıradan giriş yapmıştı.

Gürkaynak’ın biri Türkçe diğeri İngilizce olmak üzere iki yayınlanmış kitabının yanı sıra, özellikle ‘rekabet hukuku’, ‘ internet hukuku’, ‘yolsuzlukla mücadele mevzuatı ve politikaları’, ‘hukuk ve ekonomi’, ‘ifade özgürlüğü’ ve ‘kamu hukukunun ekonomi politiği’ alanlarında uluslararası ve ulusal mecralarda 100’ü aşkın akademik çalışması bulunmaktadır. Ayrıca Gürkaynak, 200’ü aşkın uluslararası ve ulusal akademik konferansta yurt içinde ve yurt dışında bu konularda konuşmacı olmuştur.

HER İLE BİR OKUL SÖZÜ VERMİŞTİ

Gürkaynak, listeye girmesinin ardından “Her yıl Türkiye’nin her iline okul yaptırabilecek gelir vergisini memnuniyetle başımla beraber veriyorum. O okullar yapılsın ki çocuklarımız adil ve şeffaf bir kamu maliyesi rejimi kursunlar. Vergi vermekte ve kamu kaynağını doğru kullanmakta yarışsınlar. Gönençli günler görelim.” ifadelerini kullanmıştı.