Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özgür Demirtaş MB’nin kararını doğru buldu: Ancak kimse her şey düzeldi sanmasın!

Finans Uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, TCMB’nin politika faizin yüzde 25’e çıkarmasının doğru bir karar olduğunu savundu. Ancak Demirtaş, buna benzer kararların hızlı ve kararlı bir şekilde sürmesi gerektiğini vurguladı.

Finans Uzmanı Prof. Dr.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bugün aldığı kararla politika faiz oranını yüzde 17.5’ten yüzde 25’e çıkardı. TCMB’nin aldığını kararın doğru yönde bir karar olduğunu savunan Finans Uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ancak her şeyin düzelmediğini kaydetti. Buna benzer kararların hızlı ve kararlı bir şekilde alınması gerektiğini dile getiren Demirtaş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda,

“Bugün Merkez Bankasının aldığı karar doğru yönde bir karardı. Samimi bir şekilde ve can-ı gönülden tebrik ettim. Ancak kimse her şey düzeldi sanmasın. Bu kararlar benzer hızda ve kararlı şekilde sürmezse ekonomi düzlüğe çıkmaz aynı hatta daha büyük kötülükle devam eder.

Ülke olarak büyük zaman kaybettik. Bu faiz artışı 2-3 yıl önce olsa, Dolar/TL çok daha düşük seviyede olacaktı, Enflasyon böylesine patlamayacaktı. Kendimiz ettik, kendimiz bulduk.

Şimdi doğru karar alındı. Ama bu kararlar devam etmezse TL’de değer kaybı devam eder. Enflasyon hız kesse bile yüksek kalır.

Aman! O yüzden doğrudan bir daha şaşmayalım. Çünkü hepimiz fakirleşiyoruz. Bu ülke hepimizin” ifadelerini kullandı.